Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sylwestrowe szaleństwo?

Większość z nas uwielbia Sylwestra, jednak nasze zwierzęta wręcz przeciwnie. Dla pupili, które nie są przyzwyczajone do głośnych wystrzałów to zapewne najgorszy dzień w roku, psy mają dużo bardziej wrażliwy słuch, oprócz tego nie wiedzą co się dzieje. Wiadomo, że psy najbezpieczniej czują się przy człowieku, najczęściej kiedy wyczuwają zagrożenie garną się do swojego opiekuna. Dlatego właściciele zwierząt powinni okazać im więcej zainteresowania w czasie tej ,,koszmarnej'' nocy. Oprócz tego warto zadbać o drobne szczegóły, które pozwolą spokojniej przetrwać twojemu psu tę ciężką noc.
Oto kilka z nich:
-Przypnij psu identyfikator i wyprowadzaj go tylko na smyczy, na krótki spacer. (pamiętaj, że nawet najlepiej wychowany pies może wpaść w panikę i uciec, jeśli w pobliżu wybuchnie petarda).
-Zasłoń okna oraz włącz radio, muzyka częściowo zagłuszy huk.
-Jeśli pies jest w domu i bardzo się boi, ty staraj się zachować spokój. Nie krzycz na psa ani nie karć, ale też nie tul i nie pocieszaj płaczliwym głosem-pies potraktuje to jak pochwałę za strach i utrwali w sobie obawę przed hałasem.
-Pamiętajmy również o dobrze skomponowanym posiłku tego dnia, dodaj do niego zwiększoną ilość węglowodanów (np. ryżu czy makaronu), dzięki temu pies powinien być syty, nieco spokojniejszy oraz senny.
-Środki farmakologiczne są ostatecznością ale jeśli wiesz, że bez nich twój ulubieniec nie jest w stanie znieść sylwestra skonsultuj się z weterynarzem, który dobierze bezpieczny dla psa lek uspakajający.
Każdy z nas może zrobić coś dla psów, kotów oraz innych zwierząt, po prostu nie strzelać petard i innych fajerwerków w Sylwestra. Im więcej osób przyłączy się do tego tym więcej zwierząt zazna choć odrobinę spokojniejszą noc.
I właśnie tego życzy Wam i Waszym psom ekipa DOGANICA - spokojnego, szampańskiego i cichego Sylwestra

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl