Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wpływ psa na dziecko

Zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ może mieć pies na wasze dziecko?
Prawie każda pociecha marzy o własnym psie. A my wiedząc o tym, zaczynamy się zastanawiać. Pies dla dziecka? Czy to dobry pomysł? Często zaczynamy się wahać.Z jednej strony pragniemy przyjaciela dla naszego dziecka,z drugiej zastanawiamy się czy będziemy w stanie podołać wszystkim obowiązkom związanym z nowym członkiem rodziny.
Nie na darmo mówi się,że pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Nowy pupil będzie wiernym przyjacielem twojej pociechy na wiele lat,oprócz tego nauczy ją odpowiedzialności, a także zmusi do większej aktywności fizycznej podczas obowiązkowych codziennych spacerów. :) Oprócz kilku przykładowych plusów posiadania kudłatego przyjaciela,jest jeszcze jeden który z pewnością Cię zainteresuje:
Badania dowodzą, że dzieci, które wychowują się w otoczeniu psa rzadziej przechodzą choroby. Wiele rodziców błędnie próbuje izolować swoje potomstwo od wszelkich drobnoustrojów poprzez wychowywanie ich w jak najbardziej sterylnych warunkach, co osłabia dziecięcy system odpornościowy. Drobnoustroje żyjące w psie stymulują ten układ do wydajniejszej pracy i tym samym wzmacniają go.
Należy jednak pamiętać,że dziecko, nie jest w stanie wziąć na siebie wszystkich obowiązków związanych z posiadaniem zwierzaka.Pojawienie się czworonoga zmienia życie całej rodziny, dlatego wcześniej jej członkowie muszą podjąć decyzję, że odtąd chcą żyć z psem, zajmować się nim i poświęcać mu swój czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl