Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kilka pomysłów na prezent dla zwierzaka

Wkrótce święta, każdy z nas zastanawia się nad prezentem którym mógłby obdarować bliskich. Bardzo dużo ludzi w tym okresie decyduje się na żywy prezent-psa. Jednak przed zakupem żywego stoworzenia które będzie wymagać od nas opieki, troski, miłości oraz uwagi należy zadać sobie pytanie:
Czy powinniśmy robić z bezbronnego zwierzęcia prezent tylko, dlatego, że mały pies jest słodki i wygląda jak maskotka?
Niektórzy uważają, że szczeniak przewiązany czerwoną tasiemką to najlepszy świąteczny prezent. Kupują psiaki gdzie popadnie, wybierając modne rasy, nie poznając charakteru psa, a co najważniejsze – nie pytając o zdanie przyszłych właścicieli. Czasem wszystko kończy się dobrze, ludzie zakochują się w psiaku od pierwszego wejrzenia i wiodą szczęśliwe, wspólne życie.
Najczęściej scenariusz jest inny, po kilku miesiącach ze szczeniaka wyrasta duży pies, który potrzebuje więcej ruchu, więcej jedzenia, więcej zainteresowania. Psy wędrują na ulice, są wywożone do lasów, odprowadzane do schronisk. Uniknęłyby takiego losu, gdyby ktoś kilka miesięcy wcześniej POMYŚLAŁ.
Pamiętajmy, że pies to istota bardzo rozumna. Czuje strach oraz ból. Zastanów się czy uszczęśliwiając ,,na chwilę'' jedną istotę chcesz skrzywdzić inną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl